1836 Katlakalna gājiens. 23. februārī.
Šis gājiens būs saistošs ar salīdzinoši mazo kilometru skaitu un īpašajām gonga skaņām apaļajā un akustiski skanīgajā Katlakalna baznīcā.
Mūsu ceļš sāksies Katlakalna priežu ielokā netālu no baznīcas un vedīs cauri mežam, pļavām un vēl pagaidām privātmāju neskartajai teritorijai netālu no Daugavas. Plānotais ceļa garums būs ap 10km, kas palīdzēs mums sagatavoties un noskaņoties uz īpašajām skaņām, kuras mūs sagaidīs pēc gājiena.
Pēc nelielās pastaigās, atgriezīsimies mūsu sākuma punktā un iestiprināsimies ar siltu dārzeņu zupu. Lūgums paņemt līdzi savu šķīvīti, karoti un arī lielo tējas krūzi, jo pēc zupas baudīšanas, sasmelsim pilni tējas krūzi un dosimies uz Katlakalna baznīcu, kurā notiks gongu koncerts. Koncerta izpildītājs būs gongu meistars Jānis Pūķis.
Gājiena plāns:
Plkst.: 13:30 Satikšanās stāvlaukumā pie Katlakalna kapiem. Reģistrēšanās.
Plkst.: 14:00 Dodamies ceļā.
16:30 Atgriežamies no apstaigas.
16:30 Veģetāra dārzeņu zupa un karsta tēja.
17:00 Dodamies uz Katlakalna baznīcu un baudām gongu skaņas koncertu Jāņa Pūķa vadībā.
Pēc koncerta būs iespēja satikties un aprunāties Katlakalna draudzes mājā un iedzert vēl kādu tējas krūzi.
Dalības maksa: Ziedojums 5EUR. Tajā iekļauts: gājiens, zupa, karsta tēja, koncerts.
Neliels ieskats Katlakalna baznīcas vēsturē, lai labāk varētu sajust šīs celtnes vēsturisko auru.
Jau 17. gadsimtā Katlakalnā pie Daugavas krasta atradusies baznīca, 1732. gadā uzcēla jaunu koka baznīcas ēku.
1792. – 1794. gadā priedēm apaugušā pakalnā pie kapsētas uzcēla tagadējo mūra baznīcas ēku, kuru projektēja Rīgas pilsētas galvenais būvmeistars Kristofs Hāberlands.
Katlakalna evaņģēliski luteriskā baznīca ir luterāņu dievnams. Pēc atgriešanās no izsūtījuma par draudzes mācītāju ilgu laiku kalpoja LU teoloģijas profesors un Latvijas baznīcas vēsturnieks Roberts Emīls Feldmanis.
Netālu no baznīcas atrodas Katlakalna kapi, kuros apbedīts vācbaltu publicists un rakstnieks Garlībs Merķelis.
Baznīca tiek uzskatīta par vienu no labākajiem Hāberlanda realizētajiem projektiem. Baznīcas būvapjoms bija pilnīgi neraksturīgs tā laika izpratnei par kulta celtni. Tā ir apaļas formas celtne, kas pārsegta ar sfērisku kupolu un organiski iekļaujas apkārtnes ainavā. Katlakalna baznīcas projekts veidots Romas Panteona klasiskajās proporcijās. Atsevišķās baznīcas detaļās vēl ir jūtama baroka ietekme.
Ēkas unikālais risinājums vislabāk izjūtams iekštelpā, ko veido vienota, pārskatāma un gaiša zemkupola telpa. Kupola forma nodrošina baznīcā īpatnēju akustiku.